Forum Sesyjne WoD Havoc'a

Zapraszamy do cieni Świata Mroku.


#61 2012-07-15 00:44:41

 Oz

Obserwator

Skąd: Nowoczerkask
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 722

Re: + Akta - Jason Hart

Ryzyko. Ryzyko było wpisane w życie Kierowcy. W przeciwnym wypadku nie byłby tym kim jest. W dzień kaskaderem a nocami kierowcą na usługach typów nierzadko spod ciemnej gwiazdy. Ta specyficzna wizja której doświadczył upewniła go w jednym. Bez ryzyka nie ma gry. To właśnie jego decyzja.

- Niech tak będzie - Kierowca kiwnął głową po wyraźnym namyśle - Teraz. Do parku Golden Gate. Przebiorę się.
Odłożył narzędzia i dał znak jednemu z chłopaków, że wychodzi. Z Dodge'a wziął kurtkę i zniknął na tyłach warsztatu. Szybko odświeżył się i przebrał w swoje rzeczy. Z kieszeni Harringtonki którą rzucił na tył zaparkowanego Mercedesa wyciągnął jeszcze nóż, klasycznego butterfly'a i wsunął go do kieszeni spodni. Tak na wszelki przypadek pomyślał. Upłynęło może kilka minut i Kierowca podjechał przed warsztat. W głowie układał trasę* jaką będzie chciał się dostać na miejsce - droga do mostu Golden Gate wiodła praktycznie przez całe miasto. Miasto tętniące życiem, pełne tysięcy samochodów zdążających w różnych kierunkach.. Zdecydowanym ruchem otworzył drzwi pasażera dając znak Anglikowi aby wsiadł. Kości zostały rzucone pomyślał Kierowca.


*Znając możliwe trasy, korzystając ze sfery Entropii Jason stara się dostrzec ścieżki prawdopodobieństwa
oplatające system ulic, korków i sygnalizacji świetlnej w San Francisco znajdujących się na drodze do celu.
Ponownie posłuży się monetą jako Rekwizytem aby wybrać najszybszą trasę.

Offline

 

#62 2012-07-15 11:55:09

Narrator

Narrator

Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 3150

Re: + Akta - Jason Hart

Jason Hart
Auto Center - Bayview (10a)



Anglik wsiadł tam gdzie Jason chciał. Spokojnie czekał, aż odjadą.
- Chyba pan się domyśla o jakich umiejętnościach mówiłem, prawda?

Offline

 

#63 2012-07-15 12:27:40

 Oz

Obserwator

Skąd: Nowoczerkask
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 722

Re: + Akta - Jason Hart

Facet niecałe dwa kwadranse temu odezwał mu się w głowie. Tego Kierowca był pewien. Coś podpowiadało mu, że teraz Anglik miał na myśli coś więcej niż tylko prowadzenie samochodu. Że chodziło mu o to w jaki sposób Kierowca percypował czas, o tą zdolność do wpływania na czas jaką odkrył w sobie Kierowca. Może nie tyle odkrył co po prostu ją miał. Cokolwiek działo się przed wypadkiem w którym stracił pamięć, gdy odzyskał świadomość te zdolności już tam były, siedziały w jego głowie i pozwalały mu na rzeczy które niejednego wprawiłyby w zdumienie a może i przeraziły. Sam Kierowca czasem bał się co by się stało, gdyby któregoś dnia sięgnął za daleko i nie mógł już powrócić..

- Jak mówiłem, jestem kierowcą - niczym więcej, niczym mniej - odparł wymijająco.
Mknęli ulicami San Francisco podążając na północny zachód w kierunku mostu Golden Gate. Czasem Kierowca zjeżdżał z głównych ulic i slalomem poprzez małe, boczne uliczki wymijał większe zakorkowane skrzyżowania. A kiedy znów wracali na większe węzły komunikacyjne Kierowca mógł wcisnąć gaz do dechy z każdą minutą zbliżając się do celu.

Offline

 

#64 2012-07-15 21:22:40

Narrator

Narrator

Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 3150

Re: + Akta - Jason Hart

Jason Hart
Auto Center - Bayview (10a)



- Może pan to sobie mówić. Okłamywać siebie samego. Nie zmieni to faktu, że pan się czegoś boi. Wydaje mi się, że nie wie pan nawet skąd ma te zdolności. - mówił spokojnie. Patrzył przed siebie i nie spoglądał na kierowcę podczas rozmowy.

Offline

 

#65 2012-07-15 21:54:59

 Oz

Obserwator

Skąd: Nowoczerkask
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 722

Re: + Akta - Jason Hart

- Ci którzy się nie bali gniją teraz w ziemi na National Cemetery.. - skwitował Kierowca.
Jak na ironię za kilka minut mieli mijać właśnie ten cmentarz, położony niedaleko wjazdu na most Golden Gate.

- Skąd w takim razie pochodzą pańskie.. zdolności? - zapytał.
Zabawne. Większość ludzi słysząc tę rozmowę wysłałaby nas do domu bez klamek.. pomyślał Kierowca. Czuł się trochę jak w ukrytej kamerze.

Offline

 

#66 2012-07-15 23:42:19

Narrator

Narrator

Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 3150

Re: + Akta - Jason Hart

Jason Hart
Auto Center - Bayview (10a)



- Z tego samego źródła co pańskie. Może trochę to upraszczam, ale taka jest prawda. To co jednak pan potrafi jest tylko częścią prawdziwej mocy, którą pan może umieć. Jak pan widział, potrafiłem panu przesłać wiadomość do umysłu, a nawet wiedziałem co pan myślał sekundę wcześniej. Jest wiele innych, powiedzmy mocy, ale pewno nie chcesz być tutaj zanudzany. Zatem przejdę do sedna rzeczy. Ma pan pewne zdolności, które bym potrzebował.

Offline

 

#67 2012-07-16 10:05:53

 Oz

Obserwator

Skąd: Nowoczerkask
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 722

Re: + Akta - Jason Hart

Co myślałem? pomyślał i zmarszczył brwi. Sprawdźmy to..I skupił się na jednej myśli którą sformułował w 'ja mam zdolności których potrzebujesz a co możesz zaoferować w zamian' brzmiące teraz w głowie Kierowcy. Jednocześnie starał się wyglądać tak, jakby ot, po prostu rozważał słowa Anglika.

Offline

 

#68 2012-07-16 17:02:08

Narrator

Narrator

Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 3150

Re: + Akta - Jason Hart

Jason Hart
Auto Center - Bayview (10a)



- Chcę z panem rozmawiać, a nie sondować pański umysł, panie Jason. Mogę zaoferować wiele rzeczy, ale może jest coś czego pan szuka? - Jasonowi wydawało się, że blondyn naprowadza go na coś.

Offline

 

#69 2012-07-16 18:21:29

 Oz

Obserwator

Skąd: Nowoczerkask
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 722

Re: + Akta - Jason Hart

- Na pewno nie szukam czyjegoś umysłu w mojej głowie, więc może umówmy się że tak pozostanie - stwierdził stanowczo.
Kierowcy niezbyt podobało mu się, że ktoś może czytać z jego umysłu jak z otwartej księgi. To zdecydowanie przekraczało wszelkie granice prywatności i świadomość że obok niego siedzi facet z takimi umiejętnościami lekko go irytowała.

- Zacznijmy od początku. Tym razem konkretnie. Jak rozumiem kierowcy pan nie poszukuje. W takim razie muszę wiedzieć czego będzie pan ode mnie oczekiwał. Konkretnie. Przedstawia pan swoją ofertę i wtedy obaj wiemy na czym stoimy. Wydaje mi się, że tak będzie prościej.
Kierowca nie był typem złotoustego polityka z którejś z debat na CNN. Między innymi dlatego właściwie nie oglądał telewizji. Kierowca był typem człowieka który lubił konkretne propozycje i w zamian dawał konkretne odpowiedzi. Lawirowanie w meandrach aluzji i sugestii nie było jego żywiołem.

Offline

 

#70 2012-07-16 22:06:05

Narrator

Narrator

Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 3150

Re: + Akta - Jason Hart

Jason Hart
Auto Center - Bayview (10a)



- Skoro chce pan od razu przejść do konkretów. Potrafi pan zakrzywiać linię czasu, prawda? Przewidywać kolejne wydarzenia, które wydarzą się później. Proszę sobie teraz wyobrazić, że mam podobne moce, ale o wiele... potężniejsze. Interesuje mnie linia czasu i wydarzenia, które je kształtują. Przyjechałem od San Francisco, bo według mnie ma się coś wydarzyć, co może zmienić linię czasu... a nawet spowodować koniec czasu. Chce to zatrzymać i spowodować, aby czas leciał swoim tokiem. Muszę jednak wyeliminować wiele prawdopodobieństw. Wolna wola powoduje niedeterminizm w świecie, a to oznacza nieograniczoną ilość możliwych zdarzeń. Pan potrafi przewidzieć najbardziej prawdopodobne rzeczy, to teraz proszę sobie wyobrazić, że sprawdzamy inne prawdopodobieństwa, a to powoduje, że jeśli nie zgadliśmy - reszta zmienia swoje prawdopodobieństwo. Rozumie pan o czym mówię?

Offline

 

#71 2012-07-16 22:44:24

 Oz

Obserwator

Skąd: Nowoczerkask
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 722

Re: + Akta - Jason Hart

Piąte przez dziesiąte Kierowca zrozumiał mniej więcej tyle..

- O tym, że z tym ratowaniem San Francisco będzie kupa roboty, hm? - stwierdził pół żartem, pół serio - Ale przynajmniej teraz wiem o co chodzi..
Mniej więcej.. dodał w myślach. Ratowanie świata, czy tam czasu. To zakrawało na jakiś cholerny dowcip. Z drugiej strony on sam potrafił poznać wynik rzutu monetą zanim jeszcze moneta znalazła się w powietrzu a siedział w samochodzie z facetem który czytał jego myśli. Kierowca z reguły nie oglądał filmów w których grał. Wyglądało na to, że to życie zakpiło sobie i film przyszedł do niego a w dodatku zamienił się w rzeczywistość.

W tym momencie Kierowca przypomniał sobie kobietę której numer był wypisany na wizytówce tkwiącej w spodniach. Mimowolnie uśmiechnął się. Była naprawdę ładna. Te kształty, sposób w jaki stawiała kroki idąc ulicą.. a tak, czas, San Francisco, facet czytający myśli na siedzeniu obok. Ciekawe czy te myśli też już, jak to on mówił, 'wysondował'.

- Coś jak w brydżu, tak? Zmienia ją się figury, zmienia się prawdopodobieństwo.

Offline

 

#72 2012-07-16 22:56:21

Narrator

Narrator

Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 3150

Re: + Akta - Jason Hart

Jason Hart
Auto Center - Bayview (10a)



- Zgadza się. Mogę zaoferować w zamian naukę. To co pan potrafi to jedynie szczyt góry lodowca i mogę pomóc tobie poznać co jest pod wodą.

Offline

 

#73 2012-07-16 23:12:16

 Oz

Obserwator

Skąd: Nowoczerkask
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 722

Re: + Akta - Jason Hart

Kierowca wiedział, że to dla niego rozsądna propozycja. Nie znał odpowiedzi na wiele pytań związanych z jego umiejętnościami i nie miał komu ich zadać poza tym tajemniczym Anglikiem. A w brydża był dobry. W pokera i właściwie każdą inną grę związaną z kartami i pieniędzmi też. Może czas wejść do gry?

- Mój wewnętrzny zegar chodzi lepiej niż zegarek, sięgam w przeszłość i przyszłość, czasem udaje mi się wyjść poza to i wręcz manipulować czasem. Mam przeczucie graniczące z pewnością jakie liczby wylosuje ruletka albo co zepsuło się w samochodzie.. czasem nawet naprawić niektóre uszkodzenia bez dotykania czegokolwiek. A to jedynie wierzchołek góry lodowej, tak? - przez chwilę Kierowca milcząc patrzył gdzieś w przestrzeń przed nimi po czym spojrzał na Anglika z lekkim uśmiechem - Brzmi.. interesująco.

Offline

 

#74 2012-07-17 15:52:09

Narrator

Narrator

Zarejestrowany: 2012-07-04
Posty: 3150

Re: + Akta - Jason Hart

Jason Hart
Auto Center - Bayview (10a)



- Pewno nie wierzysz w wampiry i wilkołaki, prawda?

Offline

 

#75 2012-07-17 20:37:23

 Oz

Obserwator

Skąd: Nowoczerkask
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 722

Re: + Akta - Jason Hart

To prawda. Kierowca generalnie nie wierzył. Chociaż na przestrzeni ostatnich minut wszystko zaczynało ulegać przewartościowaniu.

- A powinienem? - w pytaniu tym było jednak sporo pewności, że zapewne powinien.

Offline

 
http://www.wodhavoc.pun.pl/chatbox.php <- Pełny ChatBox

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Splitska