Forum Sesyjne WoD Havoc'a

Zapraszamy do cieni Świata Mroku.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-07-11 19:30:28

Havoc

Narrator

6588239
Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 3432

Przyznawane doświadczenie

Tutaj będę przyznawał exp.

Jeśli na coś wydajecie EXP, to proszę wysłać mi PW z tą informacją. W podręczniku jest spis, ale dam wam tutaj go też.

Rozwijanie umiejętności kosztuje trzy razy nowy poziom, czyli na 3 stopień płaci się 9 expa.
Nowa umiejętność kosztuje 3 (3 x 1 = 3), ale trzeba znaleźć nauczyciela i pobrać od niego naukę. Nauka umiejętności Mental zabiera czas tygodnia (będą timeskipy - don't worry) jako szybki kurs. Fizyczne i społeczne mogą trwać kilka dni do tygodnia, czasami dłużej.

Rozwijanie atrybutu kosztuje pięć razy poziom, czyli na 3 stopień kosztuje 15 xpa.

Specjalizacje kosztują 3xp, ale potrzeba tygodnia nauki (kurs lub nauczyciel), aby się nauczyć tego.

Merits można kupować, ale tylko te, które można wykupić nie podczas tworzenia. Potrzeba na nich nauka lub spędzenie jakiegoś czasu. Wszystko do dyskusji jest. Zakupuje się troszkę inaczej. Kosztują 2x nowy poziom. Żeby zakupić Merita za 3, to należy do niego "dojść", czyli zakupić na 1 (2xp), później na 2 (2x+4xp) i na końcu dopiero na 3 (2xp+4xp+6xp = 12xp) poziom. Sukcesywnie. Oczywiście nie oznacza to, że postać wykupując Merita na 3, ale na razie go ma na 1 poziomie to może go użyć.

Moralność (Morality) jest bardzo ważną częścią gry ludźmi (a w szczególności wampirami). Jeśli spada, to możemy otrzymać jakąś chorobę psychiczną. Za każdym razem jak zgrzeszymy, to ja to narracją opowiadam. Na razie nie dotykałem tego. Teraz będę.
Moralność jest droga i kosztuje trzy razy poziom i trzeba mieć pozwolenie narratora (moje), aby móc podnieść je. Czasami mogę nagradzać punktem moralności, ale na razie nie widzę powodów.

Offline

 

#2 2011-07-22 21:03:31

Havoc

Narrator

6588239
Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 3432

Re: Przyznawane doświadczenie

Prolog
Preludium - 20xp
Nowa Krew - 15xp

Offline

 
http://www.wodhavoc.pun.pl/chatbox.php <- Pełny ChatBox

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wodhavoc.pun.pl